Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu do ślubu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu do ślubu?

Wybór wymarzonego samochodu do ślubu to wbrew pozorom trudna decyzja. Na rynku mamy bardzo duży wybór aut, przez co ostateczna decyzja nie należy do najłatwiejszych. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu do ślubu. 

Stan auta do ślubu

To, jaki model auta do ślubu wybierzemy to indywidualna decyzja. Najważniejsze, aby przed wyborem sprawdzić stan techniczny samochodu oraz to, czy jest komfortowy. Z pewnością niskie zawieszenie i rozłożysta suknia nie będą ze sobą współpracować. Niektóre auta mogą prezentować się zjawiskowo, ale ich stan może pozostawiać wiele do życzenia.  Samochód do ślubu musi pasować do motywu przewodniego wesela, dekoracji i kreacji Młodej Pary. Przykładowo, limuzyna nie sprawdzi się na weselu w stylu rustykalnym, a frak z pewnością nie komponuje się z Lamborghini.

Gabaryty samochodu weselnego

Przed wyborem wymarzonego pojazdu na pierwszą podróż na nowej drodze życia warto  zwrócić uwagę na gabaryty samochodu weselnego. Zdecydowanie większe auto zwiększa komfort jazdy. Wybierając tą opcję, pozbędziemy się problemu wymiętych ubrań. Do dużego rozmiaru samochodu łatwo wsiąść, spakować ślubne prezenty, zabrać ze sobą świadków czy też fotografa. 

Pora roku

Niestety pogoda potrafi płatać figle i może pokrzyżować nasze plany. Wybierając auto do ślubu warto zastanowić się, czy będziemy się w nim czuć komfortowo nawet w trakcie deszczu, niskiej temperatury czy wiatru. Przykładowo, podczas jazdy kabrioletem fryzura Panny Młodej może się zniszczyć, podobnie jak biała suknia przy wysiadaniu z auta w deszczu. Podobnie, zimową porą w kwiaciarni dostępne są inne rodzaje kwiatów i nie zawsze muszą one pasować do motywu przewodniego. 

Dekoracja auta do ślubu

W dniu ślubu auto powinno reprezentować się elegancko, także trzeba go odpowiednio udekorować. W tej kwestii można zaufać firmom wynajmującym samochody, ale warto pamiętać, że dekoracja musi pasować do całości oprawy wesela. Przed wynajmem samochodu najlepiej jest dopytać i sprawdzić, jakie możliwości dekoracyjne daje nam wybrany model samochodu. 

Z kierowcą czy bez?

Wybierając samochód na ślub warto dopytać, czy cena wynajmuje wynajęcie kierowcy, czy też nie. O ile limuzyna czy też zabytkowy kierowca najczęściej są obsługiwane przez szofera, to inne pojazdy już niekoniecznie. Wersja z kierowcą jest bardziej komfortowa – samochód będzie podstawiony pod dom, właściciel zajmie się nim w trakcie ceremonii oraz odwiezie Nowożeńców na salę weselną. Tak naprawdę Młoda Para w ogóle nie musi tego dnia zajmować się samochodem. Prowadzenie auta przez kogoś z rodziny zobowiązuje zaangażowanie kogoś, wynajęcie samochodu na dłużej oraz odstawienie go następnego dnia po weselu. Decyzja należy do Państwa Młodych, która opcja będzie korzystniejsza.

Cena całościowa

Na rynku nie brakuje ofert wynajmu samochodów do ślubu. Decydując się na konkretną firmę warto dokładnie sprawdzić, co składa się na cenę całościową. Niektóre z nich świadczą kompleksowe usługi, a niektóre liczą sobie dodatkowe opłaty związane z przejechanymi kilometrami, dodatkowym czasem czy nawet dekoracją. Z doświadczenia powiemy, że warto wynająć samochód na ślub na minimum trzy godziny. Ceremonia zaślubin, zdjęcia, dojazd na salę weselną zajmują trochę czasu. 

Zawarcie umowy

Na sam koniec warto wspomnieć o oczywistej, ale ważnej kwestii, jaką jest podpisanie umowy. Zawarcie jej na piśmie może uchronić Was przed problemami oraz macie pewność, że samochód, który wybraliście będzie na pewno dostępny w wybranym terminie. Rezerwację warto dokonywać minimum z półrocznym wyprzedzeniem i wpłacić zaliczkę. Wówczas dwie strony mają pewność, że usługa zostanie wykonana na wcześniej ustalonych zasadach.

Wybór samochodu na ślub i wesele to duże wyzwanie dla Państwa Młodych, ale zarazem jest to możliwość spełnienia marzeń motoryzacyjnych. Na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji aut nowoczesnych, zabytkowych czy limuzyn. Wybór może być trudny, ale mamy nadzieję, że powyższe wskazówki choć trochę ułatwią rozeznanie na rynku.

Zostaw ocenę:

Ocena: 4.92/5 (13 glos(-ów))

telefon

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem